»Slutil je, da se slovenskemu narodu na prepihu oblikovanja novih nacionalnih in političnih razmerij lahko zgodi krivica. Zato je v svojem srcu začutil, da mora ukrepati – za bližnje, za soborce, za Slovenke in Slovence ter predvsem za prihodnje rodove.«
»Maister je bil namreč prepričan, da bodo ljudje podprli priključitev k Jugoslaviji in to je zagotovil tudi Karadžordževiću.«
»Maister namreč ni pripadal nobeni politiki, on je pripadal svojemu narodu. Imel je stike s Tavčarjem, ki je bil liberalec, sodeloval je z Antonom Korošcem iz takratne Ljudske stranke, ki je bila klerikalna stranka, da ne omenjam vseh literatov, s katerimi je sodeloval, ne glede na njihovo politično usmerjenost.«
»Veličasten prevzem poveljstva zaledne vojske.«
»Rudolfa Maistra, našega najbolj slavljenega generala, predstavljajo številne leposlovne in strokovne knjige.«
»Biti pripadnik Slovenske vojske je častno in odgovorno poslanstvo, ki nadaljuje svetlo tradicijo prvega slovenskega generala Maistra.«
»Ne samo z nasprotniki, tudi s tistimi, za katere je pričakoval, da mu bodo stali ob strani. Samo veliki voditelji to znajo in zmorejo.«
»Maister bo predstavljen iz različnih zornih kotov: kot drzen vojak, vizionarski politik in občutljiv estet.«
»Ko je 23. novembra 1918 general Maister s svojo vojsko razorožil nemško varnostno stražo in nad Maribor dvignil slovensko zastavo, se morda tudi sam ni zavedal, kakšen zgodovinski mejnik boja za svobodo je postavil.«
»Naš Maister je 'razgiban, napet in zgodovinsko verodostojen strip o narodnem junaku Rudolfu Maistru'.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju