»Slutil je, da se slovenskemu narodu na prepihu oblikovanja novih nacionalnih in političnih razmerij lahko zgodi krivica. Zato je v svojem srcu začutil, da mora ukrepati – za bližnje, za soborce, za Slovenke in Slovence ter predvsem za prihodnje rodove.«
»Zato je še toliko pomembneje, da na pogum, domoljubje in odločnost Rudolfa Maistra s soborci vestno opominjamo in se jim z vso hvaležnostjo tudi zahvaljujemo ter se jih spominjamo.«
»Postavitev plošče Rudolfu Maistru na stavbi, v kateri je deloval, je za Slovenijo izraz spoštovanja mesta Przemysl in Poljske ter hkrati poklon našemu rojaku. V vaše mesto ga je leta 1908 pripeljalo vztrajanje v slovenski narodnozavedni drži znotraj avstro-ogrske vojske. To je bilo pravo domoljubje, ki je ena gonilnih sil slovenskega in poljskega naroda.«
»Maister je bil namreč prepričan, da bodo ljudje podprli priključitev k Jugoslaviji in to je zagotovil tudi Karadžordževiću.«
»Veličasten prevzem poveljstva zaledne vojske.«
»Rudolfa Maistra, našega najbolj slavljenega generala, predstavljajo številne leposlovne in strokovne knjige.«
»Ne samo z nasprotniki, tudi s tistimi, za katere je pričakoval, da mu bodo stali ob strani. Samo veliki voditelji to znajo in zmorejo.«
»Maister bo predstavljen iz različnih zornih kotov: kot drzen vojak, vizionarski politik in občutljiv estet.«
»Ko je 23. novembra 1918 general Maister s svojo vojsko razorožil nemško varnostno stražo in nad Maribor dvignil slovensko zastavo, se morda tudi sam ni zavedal, kakšen zgodovinski mejnik boja za svobodo je postavil.«
»Naš Maister je 'razgiban, napet in zgodovinsko verodostojen strip o narodnem junaku Rudolfu Maistru'.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju